יום רביעי, 27 ביוני 2012

דליפת שתן אצל מבוגרים- גיל הזהב ותופעותיו
מבוגרים רבים, נשים וגברים, סובלים מתופעה של דליפת שתן. תופעה זו, המאפיינת אחוז לא קטן מאוכלוסיית המבוגרים, נשים בעיקר, נגרמת עקב סיבות פיסיולוגיות שונות, ולעתים אפילו מצבים נפשיים. בניגוד לעבר, בו לא ידעו כיצד להתמודד עם תופעות אלו, כיום יש פתרונות מידיים, שלא פותרים את בעיית דליפת שתן, אולם מאפשרים למבוגרים, לחיות עם התופעה, ובכבוד.

חיתולים למבוגרים- הצלה מיידית ממבוכה איומה

הקונוטציה העולה למשמע צמד המילים חיתולים למבוגרים היא שלילית ביותר, וגורמת לרתיעה עזה לא רק בקרב המבוגרים הסובלים מתופעה של דליפת שתן, אלא לעתים גם בקרב בני משפחתם. בפועל, מזל שיש פתרון כזה, המאפשר שגרת חיים מכובדת, נינוחה, וולא ויתור על כל פעולה שנעשה בעבר. למעשה, גורלם של מבוגרים שסבלו מבעיה של דליפת שתן בעבר, וללא פתרונות הולמים ודרכי התמודדות, נחרץ מראש: המבוגר, בוש ונכלם, אכול תחושות קשות בחר להסתגר בביתו, להסתיר את התופעה גם מהמקורבים אליו, ויתר על פעילויות מהנות, ולמעשה המשך חייו היו מלווים בבדידות ובתסכול רב, שלא לדבר על כעסים, והתדרדרות התקשורת עם הסביבה שלו.
כיום לא רק שפני הדברים האם אחרים לחלוטין, ייצורם של חיתולים למבוגרים, וכן אמצעי ספיגה נוספים לאוכלוסיה הסובלת מבעיות דליפת שתן, הם לא רק מגוונים ונוחים, אלא נעשים בפיקוח וליווי רפואי, ומתוך התחשבות מוחלטת בבני גיל הזהב.

מתמודדים עם המבוכה

לכן, הרתיעה והתחושות הקשות מיותרות, מה גם שאולי המונח חיתולים למבוגרים הוא מטעה מעט. בפועל מדובר במעין תחתונים עבים במיוחד, חד פעמיים, העשויים מחומרים בעלי כושר ספיגה מצוין, כמו החומרים מהם עשויים חיתולים לתינוקות. בעוד שעבור תינוקות הייצור נעשה באמצעות מוצר שנראה, מרגיש ובולט כמו חיתול, הרי שבכל הנוגע למוצרים למבוגרים, ביניהם חיתולים למבוגרים, מדובר באביזר נוח ללבישה, ואף שאינו בולט מתחת לבגדים. יתרה מכך, אם מדובר בהרטבה בינונית או פחות, ישנם פתרונות נוספים כמו פדים מיוחדים וכדומה, המונעים הירטבם של הבגדים והתפשטות ריח לא נעים.
ההתמודדות היא לאו דווקא בלבישת חיתולים למבוגרים, אלא בהבנה כי זוהי תופעה שכיחה, הפוקדת מספר גדול באוכלוסיה, בקר נשים וגברים כאחד. מאחר ולא תמיד ניתן לפתור את הבעיה באמצעים כירורגיים, תרופתיים או אחרים, וגם במקרים בהם כן ניתן לפתור את הבעיה או לצמצם את מימדיה, מדובר בתהליך ארוך, טוב לדעת כי יש אמצעים המשמשים כפתרון מיידי, ואי בדבר כל בושה או עדות על אופיו, טיבו ומצבו של המבוגר.

הדגמים הקיימים היום בקרב חיתולים למבוגרים לא רק שנעשים בפיקוח רפואי, אלא מותאמים אישית למינו של המבוגר, ולפי המבנה האנטומי, לגודלו, וכאמור, למידת ההרטבה שלו. חיתולים למבוגרים הם היגייניים, שומרים על אוורור, לא גורמים לפריחה, וחזקים, במיוחד אם יש צורך בכאלו בשעות ארוכות, כמו למשל בלילה.

תגובה 1: